Si uite asa se mai intampla si ceva in iasi, in afara de inceperea scolii [si acusi a facultatii:( ]....Iasi International Film Fest...:D:D:D....
Am vazut ca se cauta si ceva voluntari pe siteul oficial
Sper sa fie misto. Si poate ne vedem pe acolo ;)) [sper sa fiu printre voluntari:D:D]
miercuri, 23 septembrie 2009
vineri, 11 septembrie 2009
marți, 25 august 2009
Cum poti sa te uiti in ochii cuiva si sa nu-ti dai seama ca sufera?!

As vrea sa opresc ziua de maine...
dar nu pot...
Cateodata...
ma simt de parca m-am nascut invers.
Cicatricile, piticii ne fac interesanti?!
Ma fascineaza noaptea.
Pe intuneric lumea pare mai frumoasa...
Cand lumina se aprinde,
farmecul se risipeste,
cicatricile se vad...
Intunericul protejeaza.
Lumina nu lasa loc de defecte...
Pentru ca pe intuneric par mai frumoasa,
par intreaga...
Am sa inchin o pamblica neagra,
Pentru copilul care am fost odata...
De ce unii oameni ii ranesc intentionat pe altii?!
sâmbătă, 25 iulie 2009
Papusi stricate

Stiai ca noaptea nu se vede fumul?!
Intunericul noptii minte...
Visele dor,
Loveste-ma cu realitatea...
"Sa intalnesti fericirea
pe o alee din parc..."
Am stiut odata copilul
care a spus asta...
De ce altii au totul?!
De ce altii nu trebuie
sa se zbata?!
De ce altii nu au de unde
sa se ridice?!
De ce altii stiu ce-i fericirea?!
De ce altii stiu sa-si pastreze fericirea?!
De ce altii sunt fericiti cu altii?!
Suntem adulti...
Cand s-a intamplat asta?!
Si cum facem sa oprim asta?!
luni, 6 iulie 2009
In memoriam ( Negruzzi )



Ce spun eu acum s-ar putea sa mai fi zis inca vreo 1000 de oameni inaintea mea, dar na, ma bag si eu in seama.
Au trecut 12 ani de scoala. Abia acum realizez. E ciudat sentimentul sa stii ca de 15 septembrie nu te mai duci pe teren[ la negruzzi,of course:)) ]. Sa stii ca nu te mai chinui sa ajungi la 8 fara 15, doar pentru ca atunci cand ajungi la destinatie [terenul amintit mai sus] sa fii intrebat de fetzele ce-ti sunt atat de cunoscute si atat de dragi: "Stam azi la scoala?!" sau "Mergem in Palmier?"[Palmier pe timp de iarna, Balena de cum da caldura afara]. E ciudat sa stiu ca nu o sa ma mai chinui sa-mi gasesc o "mama" sa o sune pe diriga [da, dna diriginta ... am facut si asta], nu ma mai chinui sa caut pe cineva cu scris "de om mare" pentru scutiri de mana[da am facut si asta, dar asta stia toata lumea], nu o sa o mai rog pe dna dentista sa-mi faca scutiri ca iar n-am trecut pe la scoala [multumesc pe aceasta cale pentru nenumaratele scutiri primite via Cabinet Stomatologic]. E ciudat sa stiu ca nu o sa mai tremur in banca pentru ca s-ar putea sa ma asculte la romana si, la naiba, [IAR] n-am facut nimic cu o seara inainte.
Totul e ciudat! E o schimbare atat de mare... Devenim adulti acusi and it kinda blows!! E ciudat sa stiu ca o sa ma departez de toti, si cine stie cand o sa ne mai vedem, si cum o sa fie cand ne vedem...Dar orice ar fi [dragi tovarasi...suna comunist nu puteam sa ma abtin] va rog sa nu uitati:
- Ca nu e bine sa "te tii ca maimuta de liana"
- Ca ar fi bine sa incerci sa nu mai fii "pe non-receptie"
- Ca ar fi bine sa eviti sa mananci prea mult, pentru ca s-ar putea sa intri in "coma alimentara"
- Ca e bine sa ai grija cum mergi pentru ca "stii cum e cand aluneci...cazi in sant"
- ca "pasarea pe limba ei piere"
- ca nu e bine sa "stai ca cucu pe craca"
P.S. Citatele apartin unei singure persoane care m-a chinuit 4 ani de zile, usor de recunoscut pentru toti ce au purtat pecetea Since9D sau care au avut-o ca profa. [nu dau nume sa nu ma prinda politia...stiti ca acu se asculta si telefoanele:O =))=)) ]
Later edit: "hey iu" felicitari pentru reusite [la Bac si alte alea] si poate ne intalnim pe 15 septembrie pe la scoala sau daca nu...pe 1 octombrie prin marea de studenti....[man that sounds freaky:-ss]
duminică, 28 iunie 2009
Michael Jackson - R.I.P.



Michael Jackson a murit. Pentru multi [printre care ma numar si eu] el a fost o legenda. Nu ma intereseaza viata lui personala, m-a cam enervat putin cu operatiile lui estetice, dar na... Muzica lui a fost superba. M-a facut sa ma simt bine cu Billie Jean, Beat it, etc. si m-a facut sa fiu trista Earth Song sau You are not alone...
Acum e randul nostru sa zicem "you are not alone"...
In memorian Michael Jackson...
Abonați-vă la:
Postări (Atom)



.jpeg)
