vineri, 11 septembrie 2009

.......?!?!.........

Feeling wrongFeeling wrong

Feeling wrong



.........?!?!........




Scream Scream Scream Scream Scream

marți, 25 august 2009

Cum poti sa te uiti in ochii cuiva si sa nu-ti dai seama ca sufera?!




As vrea sa opresc ziua de maine...
dar nu pot...


Cateodata...
ma simt de parca m-am nascut invers.


Cicatricile, piticii ne fac interesanti?!


Ma fascineaza noaptea.
Pe intuneric lumea pare mai frumoasa...
Cand lumina se aprinde,
farmecul se risipeste,
cicatricile se vad...

Intunericul protejeaza.

Lumina nu lasa loc de defecte...

Pentru ca pe intuneric par mai frumoasa,
par intreaga...


Am sa inchin o pamblica neagra,
Pentru copilul care am fost odata...


De ce unii oameni ii ranesc intentionat pe altii?!

sâmbătă, 25 iulie 2009

Papusi stricate


Stiai ca noaptea nu se vede fumul?!
Intunericul noptii minte...



Visele dor,
Loveste-ma cu realitatea...


"Sa intalnesti fericirea
pe o alee din parc..."
Am stiut odata copilul
care a spus asta...


De ce altii au totul?!

De ce altii nu trebuie
sa se zbata?!

De ce altii nu au de unde
sa se ridice?!

De ce altii stiu ce-i fericirea?!

De ce altii stiu sa-si pastreze fericirea?!

De ce altii sunt fericiti cu altii?!

Suntem adulti...
Cand s-a intamplat asta?!
Si cum facem sa oprim asta?!

luni, 6 iulie 2009

In memoriam ( Negruzzi )




Ce spun eu acum s-ar putea sa mai fi zis inca vreo 1000 de oameni inaintea mea, dar na, ma bag si eu in seama.
Au trecut 12 ani de scoala. Abia acum realizez. E ciudat sentimentul sa stii ca de 15 septembrie nu te mai duci pe teren[ la negruzzi,of course:)) ]. Sa stii ca nu te mai chinui sa ajungi la 8 fara 15, doar pentru ca atunci cand ajungi la destinatie [terenul amintit mai sus] sa fii intrebat de fetzele ce-ti sunt atat de cunoscute si atat de dragi: "Stam azi la scoala?!" sau "Mergem in Palmier?"[Palmier pe timp de iarna, Balena de cum da caldura afara]. E ciudat sa stiu ca nu o sa ma mai chinui sa-mi gasesc o "mama" sa o sune pe diriga [da, dna diriginta ... am facut si asta], nu ma mai chinui sa caut pe cineva cu scris "de om mare" pentru scutiri de mana[da am facut si asta, dar asta stia toata lumea], nu o sa o mai rog pe dna dentista sa-mi faca scutiri ca iar n-am trecut pe la scoala [multumesc pe aceasta cale pentru nenumaratele scutiri primite via Cabinet Stomatologic]. E ciudat sa stiu ca nu o sa mai tremur in banca pentru ca s-ar putea sa ma asculte la romana si, la naiba, [IAR] n-am facut nimic cu o seara inainte.
Totul e ciudat! E o schimbare atat de mare... Devenim adulti acusi and it kinda blows!! E ciudat sa stiu ca o sa ma departez de toti, si cine stie cand o sa ne mai vedem, si cum o sa fie cand ne vedem...Dar orice ar fi [dragi tovarasi...suna comunist nu puteam sa ma abtin] va rog sa nu uitati:
  1. Ca nu e bine sa "te tii ca maimuta de liana"
  2. Ca ar fi bine sa incerci sa nu mai fii "pe non-receptie"
  3. Ca ar fi bine sa eviti sa mananci prea mult, pentru ca s-ar putea sa intri in "coma alimentara"
  4. Ca e bine sa ai grija cum mergi pentru ca "stii cum e cand aluneci...cazi in sant"
  5. ca "pasarea pe limba ei piere"
  6. ca nu e bine sa "stai ca cucu pe craca"
Si vorbind "groso-modo", ca doar pana acum nu aveam "nici o treaba cu calea ferata", pana acum "discutam discutii", nu uitati ca spiritul negruzzist exista [sau e un cult, cum zicea mama] si chiar daca "tipa maseaua", nu uitati ca prietenii din liceu v-"au intrat in ventricolul stang" si ar fi frumos sa-i pastrati acolo.


P.S. Citatele apartin unei singure persoane care m-a chinuit 4 ani de zile, usor de recunoscut pentru toti ce au purtat pecetea Since9D sau care au avut-o ca profa. [nu dau nume sa nu ma prinda politia...stiti ca acu se asculta si telefoanele:O =))=)) ]
Later edit: "hey iu" felicitari pentru reusite [la Bac si alte alea] si poate ne intalnim pe 15 septembrie pe la scoala sau daca nu...pe 1 octombrie prin marea de studenti....[man that sounds freaky:-ss]

duminică, 28 iunie 2009

R.i.p. - Farrah Fawcett



Michael Jackson - R.I.P.




Michael Jackson a murit. Pentru multi [printre care ma numar si eu] el a fost o legenda. Nu ma intereseaza viata lui personala, m-a cam enervat putin cu operatiile lui estetice, dar na... Muzica lui a fost superba. M-a facut sa ma simt bine cu Billie Jean, Beat it, etc. si m-a facut sa fiu trista Earth Song sau You are not alone...
Acum e randul nostru sa zicem "you are not alone"...
In memorian Michael Jackson...

sâmbătă, 13 iunie 2009

Si speranta moare...


N-ai chef de viata,
Pe strada mergi mai incet,
Nu te mai uiti dupa nori,
Nu mai zambesti cu aceeasi convingere.

-Sinceritatea-i o iluzie-

Speranta creste,
Naivitatea e in floare,
Buzele vor,
Sufletul gusta.
Poison - c'est toi!

Mers haotic,
Vama Veche,
Visuri de copil prost,
Trupuri in noapte,
Buze flamande.
Poison - c'est toi!


Te risipesti odata cu fumul de tigara.
Te doare sa zambesti.

-Putred pe interior-