
Masini trec
Zgomotoase peste tot
Copacii scheletici
Au umbre galbene.
Luna apasa cosmarul
Noptii
Zambetul gri s-a
Ofilit din nou...
Banca portocalie tremura
Singura in parc,
Parcul galben
Al asteptarilor
Al dorintelor
Al viselor
...de alta data...

Mi-ai aruncat visele
Sperantele si zambetul,
Prin niste simple cuvinte
La cosul de gunoi,
Ca o bucata de hartie
Ce nu-ti mai foloseste.
Ca un avion de hartie
Simt ca zbor
De ceva zile,
Haotic, impinsa de catre altcineva.
Acum, stau pe balcon
Si inghet de frig
Fumez tigara dupa tigara
Ma uit in gol...
Aprind un chibrit,
Fata ta ia foc.
Fata mea lipita de a ta
E si ea cuprinsa de flacari,
Si sarutul nostru
"gone up in flames"...
Lacrimi fierbinti imi cad
pe obraji,
Din Noi a ramas doar
Scrum.
Daca te-ai uita oricand
In ochii mei
Ti-ar spune o poveste trista
Dar tu nu vrei sa vezi
Ce spun ei in soapta,
Tipand dupa tine parca!
Si stau si beau vin
dintr-un pahar ros de amintiri
Pe balconul inghetat in timp
Si foi arse-n vant....