vineri, 9 aprilie 2010

Ne vedem cand ne trezim...sau nu


Cat sa mai rabzi?!

Monstrii-s adevarati...
Si fantomele.
Traiesc in fiecare din noi.


Esti un nimeni,
Eu...era cat pe-aci sa fiu cineva...
Nimeni nu ne stie,
Defapt....nici noi nu ne stim.
Am facut o data cunostinta...
Intr-un vis.



Aveam nisip in papuci
Si soare in ochi
Ne tineam de mana
Alergand pe plaja.
Ne-am sarutat toata noaptea
Am stat de povesti,
Si am zis ca ne vedem cand ne trezim...

Am deschis ochii...
Si... nimic...

Praful s-a asternut pe inima mea.

marți, 12 ianuarie 2010

Inceput de an...


As vrea sa invat
sa privesc partea plina a paharului...


Intuneric.Singuratate.
Astea-s sinonime nu?!


Totul se invarte
Culori se-ntrepatrund...
Mi se face rau...
Vreau sa ies de-aici!
Vreau sa cobor de-aici!
Nu mai pot!
Nu mai rezist!


-Cine-i cel nebun?!
Eu sau ceilalti?!-



Promit ca e ultima data!
E ultima data cand imi pasa de tine...
Promit!


Te chinui sa dai un sens.
Nu reusesti.



Multi iti vor trupul
Dar cine te vrea pe tine?!

sâmbătă, 26 decembrie 2009

Because it's X-mas


I pretend to be a fighter
But I'm not...
I'm just a dreamer
In over my head...

I run away
Whenever things get complicated.



Can you keep a secret?!
No one can tell
How rotten is my core...
That's how well I wear my mask...




...but I can't seem to out run life...


Smiles all round.
How come you thought you got over it?!
Why am I the only one
who can't smile?!

Expression of the day: fucked up...


RUN RUN RUN
Run 'till the world stops
'till time stands still.

vineri, 4 decembrie 2009

Condolences


Condolences for your shattered soul.

SCREAM SCREAM SCREAM

This was the last piece
that i had to lose.

SCREAM SCREAM SCREAM

I ran out of hope
I ran out of belief.

Feeling empty...

Too tired to scream...

I give up...

Condolences for your shattered soul.

vineri, 16 octombrie 2009

Rip my heart out, why don't you?! [Sfasie-mi sufletul te rog...]



Candva...de mult...
am fost fericiti!
Mai tii minte?!


Acum...
Te simti ingropat,
Te simti pierdut...



Te risipesti usor...
Pierzi bucati din tine...
Poate o sa fie ca-n povesti,
Cineva o sa urmeze dara sufletului tau,
dara de vise si sperante...
Si o sa te reintregeasca...

Sau poate povestile
Trebuie sa ramana povesti...


-De ce nimic nu-i drept?!-

miercuri, 23 septembrie 2009

Ete na:))

Si uite asa se mai intampla si ceva in iasi, in afara de inceperea scolii [si acusi a facultatii:( ]....Iasi International Film Fest...:D:D:D....

Am vazut ca se cauta si ceva voluntari pe siteul oficial

Sper sa fie misto. Si poate ne vedem pe acolo ;)) [sper sa fiu printre voluntari:D:D]

vineri, 11 septembrie 2009

.......?!?!.........

Feeling wrongFeeling wrong

Feeling wrong



.........?!?!........




Scream Scream Scream Scream Scream